Jak wyregulować przerzutkę w rowerze? Z jaką siłą dokręcić śruby w sterach? Czy jak strzela mi w suporcie to źle czy dobrze? Nie wiem, podobnie jak wielu innych rzeczy. Domena mojego bloga to: to nie jest kolejny blog o regulacji przerzutki. I dzisiaj właśnie o tym! Czego się dowiesz, a czego się nie dowiesz u Janusza Kolarstwa? Czytnij se to zobaczysz! Dzisiaj pierwsza część o tym, czego tu nie ma.

Blogów technicznych w sieci jest tyle i są tak duże, że w zasadzie każdy powinien je znać i czerpać z nich potrzebną wiedzę na temat serwisu roweru. Nie ode mnie! 😀 Jest Szajbajk, jest Łukasz Przechodzeń i jego roweroweporady.pl, są też inni. U Janusza Kolarstwa z technicznych rzeczy to co najwyżej czym rower wyczyścić i czym go nasmarować. Ewentualnie jaki biedarower kupić, bo tylko w takich kręgach się obracam xD

Jak wyregulować przerzutkę w rowerze, czyli czego nie dowiesz się u Janusza Kolarstwa

Musicie raz na zawsze zapamiętać: Janusz NIE serwisuje sam swojego pięknego czarno-niebieskiego rumaka. Robi to serwis, który nie jest w stanie zepsuć WSZYSTKIEGO tak jak ja, ale proszę bardzo. Macie moje rady, skoro niektórzy ich tak bardzo pragną 😀

Jak wyregulować przerzutkę w rowerze?
Na przerzutkach jest kilka śrubek. Kręć nimi w jedną i w drugą stronę – może zadziała.

Z jaką siłą dokręcać śruby w rowerze?
Tak, żeby nic nie pękło, ale też tak żeby nic nie latało.

Jak strzela w mi suporcie to dobrze czy źle?
Zależy czy lubisz jak strzela Ci w suporcie czy nie.

Jak ustawić bloki w butach SPD?
Tak, żeby Cię nogi nie bolały.

Lepiej za mały rower czy za duży?
Lepiej taki w sam raz.

Jak długi powinien być łańcuch w rowerze?
Taki, żeby Ci się przerzutka nie połamała od napięcia, ale też żeby nie był za długi.

Lepsze stery zintegrowane czy zwykłe?
Co?

Jak wymienić korbę na kwadrat?
Wyjąć starą i włożyć nową.

Jaki hamulec będzie najlepszy?
Taki, który jak wciśniesz klamkę to rower Ci zwalnia.

Jakie klocki hamulcowe będą najlepsze dla mojego roweru?
Takie hamujące, ale nie za mocno i nie za lekko, tak w sam raz!

Jak nasmarować łożyska w kołach?
Trzeba je rozkręcić, nasmarować i skręcić najlepiej tak samo jak było.

Lepszy będzie full czy hardtail?
Tak.

Jaki rower do 8000 złotych kupić?
Kross Vento 2.0. Tylko taki znam.

Lepiej jeździć po asfalcie na szosie czy na góralu z cienkimi oponami?
To tak jakbyś zapytał czy lepiej jeździć Mercedesem za pół miliona czy na kocie ubranym w strój Ferrari.

Cześć Janusz, słuchaj. Potrzebuję łańcucha do napędu 10 rzędowego, jaki mógłbyś polecić?
Najlepszy będzie taki wytrzymały.

Czy przerzutka Shimano Dura-Ace będzie kompatybilna z manetkami Shimano Ultegra?
Jak będzie działać to znaczy, że tak.

Z jaką kadencją powinienem jechać, żeby się nie zmęczyć?
Z taką, jaka Cię za bardzo nie męczy.

Czasami jak jadę to się strasznie męczę i nie mam siły. Co powinienem zrobić?
Przeczytać ten tekst: jak uniknąć bomby?

Wziąłem na poważnie teksty Janusza i rozwaliłem sobie rower, co teraz?
Opłata od braku poczucia humoru do skarbu najbliższego serwisu rowerowego!

Myślę, że teraz już wiecie o co chodzi. Ja nie ogarniam technicznych spraw związanych z rowerem i ogólnie np z techniką pedałowania i tym podobnym. Ja się po prostu bawię kolarstwem! 😀  Grzebanie w śrubkach mi nie sprawia przyjemności, dlatego odsyłam Was do większych i mądrzejszych w tym temacie. Ja Wam mogę co najwyżej doradzić jaki rower kupić albo czy dane ciuszki są spoko! No, jak podjeżdżać też Wam mogę ewentualnie powiedzieć.
Nie pomogę Wam w temacie – jak wyregulować przerzutkę w rowerze… 😉

A tak w ogóle, to musicie wiedzieć, że współpracuję z Rogelli i z rowertour.com, dzięki czemu pojawiają się na moich zdjęciach fajne ciuszki, a na blogu testy różnych ciekawostek. Teraz na przykład będę testował pedały szosowe razem z blokami niemieckiej marki XLC. Byndzie recenzja! 😀

Wbijajcie na Facebooka!

Odpowiednie nawodnienie jest podstawą udanego treningu i wycieczki rowerowej ?Niestety u mnie to natura postanowiła o…

Opublikowany przez Janusz Kolarstwa Wtorek, 30 lipca 2019