Jak każda szanująca się grupa społeczna my, Janusze i Grażynki Kolarstwa powinniśmy mieć swój kodeks! My będziemy mieli antykodeks. Postanowiłem się nad tym pochylić i stworzyć listę zasad, których nie powinien przestrzegać żaden Janusz i  żadna Grażynka KOLARSTWA. Słowem wstępu – jak klikając w ten tekst liczyliście na poważny, merytoryczny tekst to pozwolę sobie skomentować go w następujący sposób: hahahahahhahahaa.

1. Prawdziwy Janusz jeździ bez kasku

o tym powinniście już dawno wiedzieć, jako Janusze i Grażynki Kolarstwa zobowiązani jesteście do jazdy bez kasku. Jak wjedzie w Was tir, to i tak kask Wam nic nie da.

Oni wszyscy myślo, że kask coś daje

2. Hejtuj każdego, kto ma droższy rower

Bo na pewno go ukradł. A jak nie rower, to pieniądze na niego. Opluwaj go w każdym możliwym miejscu. Bo to złodziej.

3. Hejtuj każdego, kto patrzy na wygląd na rowerze

Chyba nie muszę tego tłumaczyć. Każdy Janusz wie, że rower to nie je wybieg.

4. Rób na złość sąsiadowi. Zawsze

Chwalił się, że udało mu się przejechać 100 kilometrów? Przejedź 101 i wrzuć mu w komentarzu. Kupił rower za 3000 zł? Zapłać za ten sam rower 3100 i wrzuć mu paragon w komentarzu. Jedziesz samochodem i widzisz, że somsiad jedzie rowerem? Miń go na gazetę. Niech wie, kto tu rządzi.

5. Pamiętaj, że rower to jedyny słuszny sport

Wyzywaj piłkarzy, że są panienkami. Obrażaj siatkarzy, że to żaden wysiłek. A jak ktoś gra w szachy, to mów, że na rowerze trzeba więcej myśleć. Miej zawsze pod ręką jakiś przykład kolarza, który jechał dalej po upadku. To się przyda, nawet nie wiesz kiedy.

6. Jedziesz na szosie? Przepisy Cię nie obowiązują

Pamiętaj, że rower szosowy zwalnia Cię z przestrzegania przepisów. Teraz to TY je ustalasz. Nie masz ochoty jechać po drodze dla rowerów, tylko obok niej? Oczywiście, że możesz tak robić. Nikt nie każe jechać Ci Twoim rowerem za kilka tysięcy złotych po tej okropnej drodze z kostki.
Akurat trenujesz i masz szansę na dobre tempo? Nie interesuj się innymi uczestnikami ruchu, zajeżdżaj im drogę i wyjeżdżaj bez patrzenia z podporządkowanej. Teraz liczy się tylko Twój segment!

7. Jeżeli dostajesz SMS’a, to od razu go sprawdź

Może to coś ważnego? Nie chcesz, żeby ominęła Cię jakaś ważna wiadomość. Nie zatrzymuj się, jedź z telefonem w ręce.

8. Czytasz blogi rowerowe, czerpiesz z nich radość, uśmiech, albo przydatne rady? Czytaj je jak ninja

Każdy wie, że w internecie trzeba uważać. Jeżeli widzisz jakiś blog rowerowy na FB, albo po prostu czytasz jakiś wpis – zdecydowanie nie powinieneś go komentować, ani klikać “reakcji”. Co jak ktoś to zauważy i nie daj Boże poda dalej?

Myślę, że te kilka zasad pomoże Wam być lepszym Januszem i lepszą Grażynką Kolarstwa. Pamiętajcie, wszystko robimy na wspak! 😀

Pozdrooooooooooooooo!

Przydatne linki

AKCJA CHARYTATYWNA:
Rower dla Damiana!

https://www.siepomaga.pl/rower-dla-damiana

Facebook:

Jesteście już na tle ❤️Dzięki, wyszliscie pięknie❗Pięknie i bezpiecznie 😍😍😍Dzięki za pomoc, to dopiero początek #kupsekask ❤️Udostępniajcie, pokażcie znajomym, że jesteście bezpieczni ❗❗❗😍

Opublikowany przez Janusz Kolarstwa Piątek, 28 września 2018

Kategorie: Na luzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *