Dzie艅 dobry 馃榾 W 2020 roku uda艂o mi si臋 nawi膮za膰 fajn膮 wsp贸艂prac臋 z Krossem, czyli najwi臋ksz膮 polsk膮 mark膮 rower贸w. Zwleka艂em z recenzj膮 ponad p贸艂 roku (jestem najgorszym influencerem w historii, ale to te偶 nie przez to), bo b臋d膮c 偶yczliwym dla Was musi ona by膰 kompletna i zastanawia艂em si臋 jak to zrobi膰. 馃榾 Zatem otrzyma艂em do test贸w rower Kross Level 7.0 2020, 艂adny – niebieski.

W gwoli 艣cis艂o艣ci – jak ju偶 uda艂o mi si臋 na ten rower wsi膮艣膰, to odechcia艂o mi si臋 na nim je藕dzi膰, jaki艣 tam u艂amek frajdy by艂, ale no… ten no 馃榾 Zacznijmy od pocz膮tku! Wszystko co zawarte w tek艣cie jest zwyczajnie przebiegiem sytuacji, nie ma tutaj ani u艂amka z艂o艣liwo艣ci ani zawi艣ci.

Ca艂y czas Kross

Moim pierwszym rowerem szosowym by艂 Kross Vento 2.0 i spisywa艂 si臋 napraaaawd臋 zajebi艣cie! Je藕dzi艂o si臋 mega przyjemnie i wbrew wszelkim opiniom – rama nawet nie p臋k艂a 馃榾 Rower Krossa kupi艂a te偶 Gra偶ynka jako sw贸j “entry” rower do 艣wiata kolarstwa i on nadal spisuje si臋 super! Z艂ego s艂owa powiedzie膰 nie mo偶na, wi臋c te偶 troch臋 promowa艂em u siebie t膮 mark臋 – promuj臋 to co fajne i to, co si臋 u mnie sprawdza. Nic na si艂臋 i przede wszystkim nikt mi za nic nie p艂aci 馃檪

Rowery spisywa艂y si臋 super! Po drodze nawi膮za艂em kontakt z instagramowcami Krossa i nawzajem 偶e艣my si臋 udost臋pniali i w og贸le. P贸藕niej zacz膮艂em m臋czy膰 im bu艂k臋, 偶e mo偶e jaka艣 wsp贸艂pracka czy co艣? Odwa偶nie, ale czemu nie?

No i nawet si臋 uda艂o, bo si臋 okaza艂o, 偶e D偶anusz to dobra grupa docelowa do promocji, wiecie tak swojsko i w og贸le. No i uda艂o si臋! Decyzja pozytywna, b臋dziemy razem dzia艂a膰. Mega fajna sprawa! 馃榾

D艂ugo, d艂ugo, d艂ugo i jeeeb

Tak mo偶naby nazwa膰 okres mi臋dzy decyzj膮, a dzia艂aniami. Nie wiem czyja to wina (wiem na pewno czyja to nie by艂a wina – “instagramowca” :D), ale trwa艂o to kilka miesi臋cy, a jeszcze w mi臋dzyczasie si臋 pandemia przypa艂臋ta艂a i si臋 wszystko op贸藕ni艂o, ale ja jestem cierpliwy – bo i mega fajna taka wsp贸艂praca. Mo偶e i za d艂ugo czeka艂em?

W ko艅cu po tych kilku miesi膮cach, jakim艣 tysi膮cu wiadomo艣ci uda艂o si臋! Paczka nadana, jedzie rower! <3

No i przyjecha艂, ekscytacja LVL 70000, paczka wi臋ksza od mojego pokoju, rozpakowuje i jeeeeeeeeeeest! Pi臋kny, niebieski, normalnie jak z obrazka! Kross Level 7.0 2020 wjecha艂 jak do siebie na dwa miesi膮ce.

Ustawi艂em pod siebie, przykr臋ci艂em SPD i wieczorem (to ju偶 chyba po 21 by艂o) wybra艂em si臋 na debiut nowej maszyny. Szybka rundka po mie艣cie, 偶eby zobaczy膰 jak to wszystko dzia艂a (pierwszy raz mia艂em do czynienia z takim fajnym ju偶 mocnym MTB) i go og贸lnie sprawdzi膰.

Co艣 dziwnego si臋 dzia艂o, bo s艂ysza艂em trzaski. My艣la艂em, 偶e to mo偶e amortyzator (wiadomo, nie by艂 ustawiony) co艣 tam strzela i stwierdzi艂em, 偶e wracam do domu. P贸藕niej ogarn膮艂em, 偶e to w korbie, ale my艣la艂em 偶e mam SPD niedokr臋cone. Pojecha艂em do domu, z艂apa艂em za peda艂, 偶eby go dokr臋ci膰 i ogarn膮艂em co w trawie piszczy 馃榾

Korba mia艂a chyba z 2 centymetry luzu i lata艂a tak, 偶e si臋 o ram臋 prawie obija艂a xDD Tak, dosta艂em na testy rower, kt贸ry by艂 niesprawny. W zasadzie w tym momencie powinienem go spakowa膰 i poprosi膰 Krossa o przys艂anie kuriera, ale stwierdzi艂em, 偶e mo偶e uda si臋 to w miar臋 szybko za艂atwi膰?

Dopiero po kontakcie z Krossem, wizyt膮 w autoryzowanym serwisie uda艂o si臋 wsi膮艣膰 na ten rower. Od momentu otrzymania go do momentu pierwszej jazdy min臋艂y ponad dwa tygodnie……….

Pomin臋 ju偶 fakt, 偶e w mojej miejscowo艣ci nie ma ASO Krossa i musia艂em rower dostarczy膰 miasto obok, a ja kierowc膮 nie jestem – nie posiadam prawa jazdy ani samochodu i mia艂em problem logistyczny, 偶eby to ogarn膮膰. Dobrze, 偶e 偶yczliwy kolega mi pom贸g艂, bo w autobusie nie mo偶na, a z buta 8 km nie b臋d臋 zapierdziela艂.

Testy by艂y, ale mojej cierpliwo艣ci… Po tej偶e akcji moje ch臋ci jazdy na tym rowerze spad艂y drastycznie, wychodzi艂em, par臋 razy go zabra艂em w g贸ry, ale to nie by艂o ju偶 to… Po prostu zniesmaczony by艂em, ale stara艂em si臋 ten rower chocia偶 troch臋 przetestowa膰.

呕eby by膰 uczciwym – to dzi臋ki temu rowerowi zajawi艂em si臋 w MTB! Ale te偶 dzi臋ki temu rowerowi stwierdzi艂em, 偶e takie wsp贸艂prace to chyba nie maj膮 sensu. Mniejsze wsp贸艂prace – mniejsze problemy, serio.

Kross Level 7. 2020 recenzja

Przejd藕my do recenzji samej maszyny, bo rower jest to zacny! Rama aluminiowa w pi臋knym niebieskim kolorze (malowanie zacne), a wszystkie komponenty od Krossa – siode艂ko, stery, sztyca itd.

Nap臋d? Shimano SLX z nieszcz臋sn膮 korb膮 FSA Comet i hamulcami Shimano MT200. Jak to wszystko si臋 sprawdza艂o? Meeeega dobrze! Mega mega dobrze. Grupa by艂a dwurz臋dowa, ale wiem 偶e najlepsze rozwi膮zanie to jest jedna tarcza z przodu – lepiej si臋 to spisuje. Jednak dobrze wyregulowany SLX chodzi艂 jak no偶yk w mase艂ku, super! Hamulce? No te MT200 to s膮 og贸lnie tragiczne i zawsze s膮 pierwszym elementem do zmiany w ka偶dym nowym rowerze. Opony? Jaka艣 tanizna od Schwalbe, gdyby to by艂 m贸j rower to poci膮艂bym je no偶em.

Amortyzator – Rockshox Recon RL – dzia艂a艂 te偶 艣wietnie!

Og贸lnie takie specyfikacje to sobie mo偶ecie poczyta膰 w katalogu Bikeworlda albo na stronie Krossa – ja si臋 takimi recenzjami nie zajmuj臋. Ja tutaj wol臋 Wam napisa膰 o odczuciach z jazdy.

Jak wcze艣niej pisa艂em – by艂em zniesmaczony, ale jak ju偶 uda艂o mi si臋 na niego wsi膮艣膰… No bajka! Je藕dzi艂o si臋 mega przyjemnie, chocia偶 po pewnym czasie rower wydawa艂 si臋 by膰 taki do艣膰 masywny i ma艂o dynamiczny. Odczuwa艂em to zw艂aszcza przy podje偶d偶aniu, mo偶e nie mam do艣wiadczenia w temacie MTB, ale takie by艂o moje odczucie. Jednak sam ca艂okszta艂t – naprawd臋 pozytywnie. Mimo baaaardzo s艂abych opon czu艂em si臋 pewnie na zjazdach i zwyczajnie si臋 cieszy艂em jazd膮. Poza pocz膮tkowymi problemami nie dzia艂o si臋 nic z艂ego.

Zaliczy艂em kilka wypad贸w w g贸ry, ale te偶 jeden wypad asfaltowy (jak mi si臋 szosa zepsu艂a :D) i pojecha艂em z Gra偶ynk膮 tras臋 60 km po asfalcie – ona na szosie. No ci臋偶ko by艂o mi nad膮偶y膰, ale i tak by艂o fajnie. Generalnie ta wsp贸艂praca zajawi艂a mnie na MTB i zapragn膮艂em mie膰 sw贸j rower tego typu – to chyba najlepsza recenzja 馃榾 Czy kupi艂bym ten rower dla siebie? Oczywi艣cie! Czy 偶a艂uj臋, 偶e kupi艂em inny? Oj nie.

Dzi臋ki marce Kross za udost臋pnienie roweru do test贸w! To by艂a fajna zabawa 馃榾

A Was pozdrawiam i 偶ycz臋 mi艂臋go dnia 馃榾